Vítejte

Jmenuji se Karel Minařík a jsem eklektik.

Věnuji se designu a vývoji webových aplikací a stránek, s důrazem na rozumný obsah, pokročilou interaktivitu, čistý design a mentálně stabilní back-end. Mými nástroji jsou Photoshop, HTML, CSS, JavaScript, Ruby, Git a Mac. Vytvořil jsem tucty webových aplikací a stránek. Mojí poslední prací je návrh architektury, stovky řádků Ruby kódu a uživatelské rozhraní aplikace www.ataxosocialinsider.cz.

Hodně času trávím poskytováním školení, workshopů a konzultací pro vývoj na platformě Ruby On Rails, efektivní využívání verzovacího nástroje Git, volby NoSQL databází nebo implementace vyhledávání s ElasticSearch. Mými klienty jsou kromě jiných Ataxo Czech, ČSOB Leasing, Rádio Impuls a SUSE Linux.

Vystudoval jsem filosofii (2002) a moji diplomovou práci si můžete přečíst online. Mám mnohaleté zkušenosti se všemi aspekty vývoje pro web. Pracoval jsem jako grafický designér, ActionScript vývojář, PHP programátor na volné noze, informační architekt, art director, projektový manažer v internetové agentuře, ... Můj životopis naleznete na LinkedIn.

Většina mojí práce a znalostí je dostupná jako open source na serveru Github. V současnosti se věnuji hlavně Ruby knihovně pro ElasticSearch, nazvané Tire. Z minulých projektů by vás mohl zajímat například souhrn alternativ a doporučené praktiky pro nasazování Ruby On Rails aplikací.

Jsem spoluautorem oficiální příručky pro internacionalizaci v Ruby On Rails aplikacích. V roce 2007 jsem publikoval sérii článků o Ruby On Rails, které dodnes tvoří nejrozsáhlejší volně dostupný materiál v češtině. V roce 2008 jsem spoluorganizoval mezinárodní Ruby konferenci v Praze (EURUKO).

Čas od času se dělím o odkazy, poznámky, citáty a další na mini-blogu Ephemera.

Máte-li zájem o konzultace, školení či názor ohledně Ruby, Rails, Gitu, CouchDB, NoSQL, ElasticSearch a vývoje moderních webových aplikací obecně, ozvěte se e-mailem!